• odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
Start
niedziela, 17 lutego 2019
ZAKOŃCZYŁ SIĘ PROJEKT „POŻYTECZNE WAKACJE" W NIELUBI Drukuj
wtorek, 17 lipca 2018
altW dniach od 2.07-10.07.2018 r. odbyła się kolejna już edycja projektu pn.: „Pożyteczne wakacje” dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat z miejscowości Nielubia. W zajęciach udział wzięło 25 dzieci.

Jak co roku na uczestników czekało szereg atrakcji. Projekt rozpoczął się wyjazdem do Zielonej Góry, gdzie w Sali zabaw dzieci rozładowały energię na trampolinach, zjeżdżalniach i na zabawach w kolorowych kulkach.

Kolejny dzień to wyjazd do Ostaszowa, gdzie w indiańskiej wiosce uczestnicy uczyli się strzelać z łuku ,a ciekawostką było wysłuchanie opowiadań o codziennym życiu Indian. Dzień w wiosce zakończył się smażeniem kiełbasek na ognisku.

Następnego dnia wykorzystując piękna pogodę dzieci pojechały nad jezioro do Boszkowa. 

Drugi wyjazd do Boszkowa był do Krainy Smaków. Tam w warsztatach pn.: Cuda z Cukru” mali kucharze wykonali lizaki z masy cukrowej, po czym każdy próbował wykonane przez siebie wyroby. Na koniec gospodarze Krainy Smaków zafundowali wszystkim uczestnikom festiwal baniek mydlanych.

Ostatni wyjazd był do Głogowa. Dzieci udały się w rejs statkiem po Odrze, a następnie przeszły tam chrzest na wilka morskiego.

Projekt jak sama nazwa mówi „ Pożyteczne wakacje” to nie tylko zabawa. Dzieci wykonały też prace na rzecz swojej miejscowości. Uporządkowały klomby na wiejskim skwerze kwiatowym i pielęgnowały rośliny, które tam rosną.

Zakończenie projektu odbyło się na Sali wiejskiej w Nielubi. Przybyli zaproszeni goście Sekretarz Gminy Żukowice pani Emilia Prokopczak i dyrektor GBP w Nielubi pani Katarzyna Płuciennik-Wójt. Dzieci uczestniczące w projekcie otrzymały upominki, zjadły kiełbaskę z grilla i lody.

Sołtys wsi Nielubia pani Ewa Warych i uczestnicy projektu dziękują pani Iwonie Seweryn, pani Magdalenie Adamowicz, pani Mai Adamowicz, pracownikom GBP w Nielubi za pomoc przy realizacji „Pożytecznych Wakacji”.

Atmosferę i radość zobaczyć można w galerii zdjęć oraz na facebooku Sołectwo Wsi Nielubia.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry